Šéf bermudskej opozície pochvaľuje konopný čaj

Foto: WEB
Konopkar, 4. júna 2014

Poslanci karibského korálového súostrovia Bermudy diskutovali o konope.

Šéf bermudskej opozície Marc Bean sa dostal do verbálnej prestrelky s vedúcou Koalície pre ochranu detí potom, čo priznal, že dal svojej 3-ročnej dcére konopný čaj na liečbu jej astmy.

Tak nejako mi to vyráža dych,“ povedala v pondelok Sheelagh Cooper, riaditeľka Koalície pre ochranu detí. Nielenže sú účinné látky z konope v tomto čaji na Bermudách nezákonné, ale podľa môjho názoru sú ich zdravotné úžitky pre deti veľmi otázne.

Počas prejavu v poslaneckej snemovni k správe rozoberajúcej prípadné zmeny bermudských zákonov a politiky ohľadne marihuany Bean povedal, že použil konope ako liek pre seba a pre svoju rodinu.

Vyzval k legalizácii a regulácii marihuany s tým, že zdanenie konope by mohlo priniesť príjmy vyššie ako 20 miliónov dolárov.

Premiér Michael Dunkley však vyhlásil, že vláda zatiaľ nemá plány na legalizáciu marihuany.

Bean povedal, že jeho osobná skúsenosť ho presvedčila o zdravotných prínosoch konope.

Keď mala moja dcéra 3 roky, vzhľadom na okolnosti som nemal veľa príležitostí ako s ňou tráviť voľný čas, až kým dosiahla 2.5 – 3 roky. Ale vždy mi hovorili, že trpí astmou.

Pri prvej príležitosti, keď som dostal do opatery svoju dcéru, ktorá má teraz 20 rokov, uvaril som jej veľkú šálku konopného čaju.

Teraz niektorí z vás povedia, že som nezodpovedný rodič, ale môžete sa ísť dnes opýtať jej matky a rodiny, pretože od tej doby už ani raz netrpela astmou. Kvôli tomu jednému dňu, kvôli tej jednej šálke konopné čaju, presviedčal Bean poslancov.

Taktiež trval Bean na tom, že konopný čaj vyliečil nespavosť jeho 70-ročného otca.

Rovnaká debata sa zaoberala aj sprístupnením oleja obsahujúceho kanabinoidy bývalou ministerkou zdravotníctva Patriciou Gordon – Pamplin minulý rok pre pacienta s rakovinou po odvolaní jeho rodiny.

Patricia Gordon – Pamplin, ktorá je teraz ministerka práce, povedala, že od doby, keď tento zosnulý pacient nakoniec olej dostal, bola rada, že si vychutnával aspoň štipku pohodlia v jeho posledných dňoch.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím