Odroda: AK-47

Foto: WEB
Konopkar, 4. júna 2014

Napriek agresívnemu menu je AK-47 odroda s upokojujúcimi vlastnosťami.

Vypestovaná prvý raz v roku 1992, jej názov vzbudzuje silu skrytú v temných, živicových a kompaktných kvetoch s červenými chĺpkami a lesknúcimi trichómami. AK-47 má korenistú arómu hraničiacu s odrodou skunk s nádychom santalového dreva, avšak chúti oveľa sladšie a kvetinovo.

AK-47 má viac vlastností sativy s rozdielom pomerne rýchlejšieho dozretia. Odroda bola prepracovaná v roku 1999 s cieľom zvýšiť jej odolnosť. Táto vysoká rastlina so značným obvodom a veľkými kalíškami skvele znáša vnútorné prostredie, rovnako v pôde ako aj v hydroponickom systéme. Taktiež bola pestovaná s dobrými výsledkami aj vonku. Pri nízkej až strednej teplote vytvára tvrdé a husté kvety, pri vysokej teplote sú zase mäkšie a otvorenejšie. V konečnom dôsledku sú však celkové výnosy zhruba rovnocenné. 

AK-47 sa vyznačuje okamžitým, dlhotrvajúcim, jemne cerebrálnym účinkom so sklonom byť aj dosť „spacey“ teda omamná. Laboratórne testy ohodnotili obsah THC na viac ako 20 percent, čo je ideálne pre pacientov užívajúcich medicínske konope. Odroda AK-47 pomohla firme s konopnými semenami Serious Seeds získať 2. miesto v súťaži hydropónie a 3. miesto v celkovej kategórii na Cannabis Cupe v roku 1995 v Holandsku.

Pomer: sativa 65 percent / indica 35 percent
Pôvod: Serious Seeds 
Kvitnutie: 56-63 dní
Úroda: stred októbra

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím