Premiér Nového Južného Walesu bude zvažovať medicínske konope

Foto: WEB
Konopkar, 2. júna 2014

Premiér Nového Južného Walesu Mike Baird zvažuje dekriminalizáciu konope na liečebné účely s tým, že vláda to ešte musí starostlivo zvážiť.

Kevin Anderson, člen zákonodarného zhromaždenia austrálskeho štátu Nový Južný Wales, vyhlásil, že vypracuje zákon, ktorý by umožnil nevyliečiteľne chorým používať konope.

Tento krok nadväzuje na medializáciu prípadu jedného z Andersonových voličov, 24-ročného Dana Haslama, ktorý v dôsledku rakoviny využíval konope pre zmiernenie nevoľnosti spojenej s chemoterapiou.

Anderson povedal novinám, že sa stretol s premiérom Bairdom v stredu v noci, aby ho informoval o svojom návrhu.

Premiér bol súcitný, súhlasil, že nastal čas na riešenie tohto problému a podporil moju ponuku pripraviť tento zákon, povedal Anderson.

Avšak zároveň vyjadril obavy o spôsobe dodávky a predpisovania konope s výzvou riešiť tieto problémy.

Vo štvrtok Baird povedal: Podporujem úsilie každého z členov liberálov či národniarov, ktorý si želá pripraviť návrh zákona na prerokovanie vládou.

Budeme starostlivo zvažovať návrh zákona pána Andersona a nemám nič iné ako pochopenie pre Haslamovú rodinu, ktorá zápasí s chorobou svojho syna, dodal.

Minulý rok v hornej snemovni členka národniarov Sarah Mitchell odporučila úplnú ochranu proti zatknutiu a stíhaniu pacientov so smrteľnými ochoreniami a pre tých, ktorí prešli z infekcie HIV na AIDS“.

Avšak odporúčania boli vtedy odmietnuté vo vládnej reakcii ministrom zdravotníctva Jillian Skinnerom.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím