7 jedinečných využití konope

Foto: Web
Konopkar, 2. júna 2014

Konope je rastlina, ktorá poskytuje ľudstvu od nepamäti mnoho jedinečných úžitkov. Prinášame Vám sedem, ktoré nás zaujali.

Liečivé: Lekárske konope, konopné poživatiny a konopné oleje s obsahom THC boli medzinárodne študované renomovanými laboratóriami a klinikami kvôli ich liečivým vlastnostiam, najmä pokiaľ ide o rakovinu.

Podľa zakladateľa portálu o alternatívnej medicíne GreenMedInfo, pána Sayera Jiho: „Projekt GreenMedInfo.com doteraz odhalil 129 odlišných kategórií ochorení, ktoré môžu profitovať z tejto pozoruhodnej rastliny, a nové štúdie sú pridávané týždenne.“

Taktiež si myslí, že klasifikácia konope ako drogy bez lekárskych zásluh je lož, ktorá bola vyvodená americkým ministerstvom spravodlivosti a DEA, aby podnikanie s ním bolo nezákonné a mohli sa zatýkať pokojní užívatelia konope.

Vedeli ste, že napríklad Kanaďan Rick Simpson vyliečil svojich susedov v kanadskej provincii Nova Scotia použitím svojho vlastného konope a konopného oleja?

Potraviny: Konopné semená a oleje sú bohatým zdrojom dokonale vyvážených omega-6, omega-3 a omega-9 mastných kyselín. Vysoký obsah esenciálnych aminokyselín a bielkovín, ktoré konope ponúka, poskytuje viac bio dostupných kompletných bielkovín než väčšina iných zdrojov bielkovín, rastlín či zvierat.

Oblečenie: Látka z konope je tvrdšia a umožňuje lepšie odvetrávanie než dokonca bavlna. V dnešnej dobe začína byť konopné oblečenie čoraz populárnejšie.

Plasty: Okolo roku 1940 Henry Ford postavil „rastlinné auto“ z konopného vlákna, samozrejme nie vrátane hnacieho motora. Telo bolo však také silné, že dvaja muži s kladivami a sekerami ho nemohli poškodiť.

Správne vyrobené konopné plasty sú 100% biologicky rozložiteľné a môžu nahradiť všetky na ropnej báze existujúce a chemicky zamorené plasty.

Stavebné materiály: Konopné stavebné materiály sú silnejšie a ľahšie ako drevo a betón. Taktiež prinášajú lepšie izolačné vlastnosti.

Papier: Namiesto odlesňovania a drvenia papiera s použitím agresívnych chemikálií, čo je proces, ktorý spôsobuje mnohé ekologické problémy, by mohli byť konopné vlákna použité na výrobu papiera. Dokonca sa takto využívali už dávno predtým, ako sa začalo spracovávanie buničiny. A mnohí považujú akosť takto vyrobeného papiera za oveľa lepšiu.

Poľnohospodárstvo: Konope je mrazuvzdorná rastlina vyžadujúca málo vody bez umelých hnojív alebo herbicídov. Je to perfektná plodina na striedanie, pretože posilňuje zdravie pôdy. V pomerne teplých miernych klimatických podmienkach môže byť zasadená a zberaná dvakrát za rok. Vzhľadom k tomu, že je jednoduchá na pestovanie a zber s menšou réžiou, je to tiež ideálna trhová plodina pre zápasiace malé farmy.

 

Prečítaj si viac z kategórie:
Články
Vaše centrum o konope. Novinky a články o lekárskej marihuane. Táto web stránka je prístupná len pre osoby, ktoré dovŕšili 18 rokov. V prípade, že nemáte viac ako 18 rokov, bezodkladne opustite túto web stránku! Web stránka konopkar.sk používa súbory cookies na zlepšenie funkcií prehliadania, ako aj produkty spoločnosti Google, ktoré zhromažďujú, zdieľajú a využívajú osobné údaje na prispôsobenie zobrazovania reklám. Viac informácii nájdete na stránke Právne informácie. Ďakujeme, že podporujete konopnú osvetu a bezplatnú žurnalistiku vypnutím Vášho adblockeru:)
Súhlasím